AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Dzieci Lasu

Dnia 28 lutego wybraliśmy się na trzecią edycję warsztatów pt. „Dzieci Lasu” zorganizowaną w Zespole Szkół w Janowcu. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym - Oddział Zamek w Janowcu oraz Oddział Przyrodniczy, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Lublinie, Wojskowe Koło Łowieckie Nr 116 „Knieja” oraz Nadleśnictwo Puławy.

Na dzieci czekały ogromne atrakcje i przeróżne zadania do wykonania, m.in. miały okazję spotkać się profesjonalnymi podkładaczami psów myśliwskich z Radzynia Podlaskiego, co zrobiło na nich ogromne wrażenie. Przedszkolaki dowiedziały się o wielu ciekawostkach jakie kryje las, poznały fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zdobyły wiedzę jak rozpoznać gatunki drzew polskich lasów. Zapoznały się również z pracą leśnika, którego podstawowym obowiązkiem jest troska o las.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że na długo nasza wizyta pozostanie w pamięci Przedszkolaków.